Gegužės 10 dieną pradėjome labai aktyviai ir sportiškai. Visi susirinkom nešami kamuoliais darželio kieme. Grojant linksmai muzikai sportavome, žaidėme, šokome. Buvo tiesiog puikus ketvirtadienio rytmetys.

 

Rodyti daugiau >>>

Balandžio 20 d. mūsų darželio ,,Voveriukų“ grupės ir ,,Girinukų“ grupės ugdytinės dalyvavo respublikiniame lopšelių-darželių ugdytinių ir bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių mokinių III-iąjame dainų festivalyje-konkurse ,,Gamos pėdutės“. Diena buvo sėkminga, mergaitės pasirodė puikiai. ,,Voveriukų“ grupės mergaičių kvintetas (Tėja Rauluševičiūtė, Gustė Markevičiūtė, Smiltė Matačiūnaitė, Vesta Zagurskytė, Lukrecija Joneliūnaitė) ansamblių kategorijoje pelnė I –ą vietą, o ,,Girinukų“ grupės ugdytinė Ieva Brazinskaitė respublikiniame lopšelių-darželių ugdytinių ir bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių mokinių III-ojo dainų festivalio-konkurso ,,Gamos pėdutės“ solistų kategorijoje pelniusi III – ąją vietą. Džiaugiamės ir didžiuojamės.

 

Rodyti daugiau >>>

Kad neprailgtų laikas laukiant pavasario, nutarėme dalyvauti konkurse ,,Žalioji palangė Lietuvos 100-mečiui“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas. Konkurso tikslas – ugdyti jautrumą gamtos grožiui, bei norą ir gebėjimus pažinti aplinką, kurti idėjas, įtraukti ikimokyklinukus į praktinę veiklą.

Rodyti daugiau >>>

Su atbundančiu pavasariu, sugrįžtančiais paukščiais, ateina pati gražiausia pavasario šventė – Velykos. Kiekvienas nekantriai laukiame šiltų saulės spindulių, pirmų žibučių, medžių pumpurų, paukščių čiulbėjimo. Norime pajausti gaivų vėjelį, laukiame ir tikime Velykų bobutės stebuklais.

Rodyti daugiau >>>

Velykėlių  sulaukė kaimynai: „Girinukų” ir „Drugelių” grupių vaikučiai. Visi suėję būrin dalinomės įspūdžiais, kaip namuose šventė Velykas.

 

Rodyti daugiau >>>

Mūsų darželio trenerės Ginos Erlickienės suburta sportininkų komanda dalyvavo respublikinio ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto "Lietuvos mažųjų žaidynės 2018" II-ojo etapo festivalyje, kuris vyko Rumšiškių lopšelyje-darželyje.

Rodyti daugiau >>>

2018m. kovo 19–23 dienomis Kaišiadorių miesto lopšelis-darželis „Spindulys“ prisidėjo prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Savaitė be patyčių“, kuri tapo tradicine. Jau kelerius metus  iš eilės skatinome mažylius, ir suaugusiuosius užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo. Visą savaitę darželyje buvo gvildenamos draugystės, bendravimo temos, atliekamos užduotys.

Rodyti daugiau >>>

Gandrų sugrįžimas pavasarį yra linksma, nuotaikinga šventė vaikams. Kovo 26 dieną vaikučiai sveikinosi su parskridusiais gandrais. Ugdytiniai šoko, dainavo, pamėgdžiojo gandrą. Gražų šokį visiems padovanojo varlytė su savo varliukais.

Rodyti daugiau >>>

Priešmokyklinės ,,Girinukų” grupės ugdytiniai su pedagogėmis atsiliepė į kvietimą kurti šimtmečio žaliąją palangę. Kad išsiaiškintume būtinas sąlygas augalams augti ir vystytis, pamatytume įvairius augalų augimo tarpsnius: dygimą, žydėjimą ir kt. - Austėjos M. mamytė pakvietė mus į savo darbą - ,,Žiežmarių gėlyną”.

Rodyti daugiau >>>

Šie metai yra labai iškili ir graži šventė visai Lietuvai - Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis.  Įprasmindamas šventę darbais, labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ (įkurtas dainininko, prodiuserio  ir aktoriaus A. Mamontovo,  fondo mecenatas  R. Karbauskis)  Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga šalies vaikų darželiams įteikė ypatingą dovaną - šiuolaikiškus stilizuotus tautinius kostiumus.

Rodyti daugiau >>>

GERBIAMI TĖVELIAI,

Tiek Jūs, tiek mūsų ugdymo institucija svajojame apie pokyčius, kad Jūsų vaikai ir mūsų ugdytiniai maitintųsi sveikai, gautų  reguliarų, subalansuotą, saikingą  maistą. Manau, kad dauguma Tėvelių esate girdėję apie iniciatyvą „Sveikatai palankus“.

Kaip teigia pati Sveikatai palankaus maisto technologė, ekologiškų maisto produktų sertifikavimo ekspertė, mitybos specialistė ir VšĮ „Sveikatai palankus“ direktorė Raminta Bogušienė, - „Sveikatai palankus“ tiesiog daro revoliuciją, ne per kovą ir vertinimą, tie ar anie blogi ar geri, o per DARBĄ! “Sveikatai palankus” trijų metų įdirbis plika akimi matomas, revoliucija vyksta ne tik kuriant praktines ir edukacines priemones, inicijuojant  teisės aktų pakeitimus, šviečiant visuomenę keliaujant per visą Lietuvą… Tik kompleksinės priemonės ir bendradarbiavimas veda į pokytį!“.  <...> „Iniciatyva „Sveikatai palankus“ kuria praktines priemones valgiaraščių keitimui, inicijuoja teisės aktų pakeitimas, vykdo šviečiamąją veiklą. Rašomi straipsniai, vaikų mitybos raštingumui didinti sukurta edukacinė knygelė „Brokoliukas“,  o šiandien pristatomos naujos mokymo priemonės tiek vaikams, tiek suaugusiesiems – sveikatai palankaus maisto pasirinkimo piramidė ir 6 valgymų lėkštės. Tai puiki pagalba Lietuvos mokykloms, darželiams, tėveliams“.

Mums, Kaišiadorių lopšelio-darželio „Spindulys“ bendruomenei labai rūpi, ką valgo mūsų ugdytiniai, todėl nusprendėme jungtis prie iniciatyvos „Sveikatai palankus“ ir nuo šių metų balandžio 1 dienos darželio meniu bus keičiamas pagal VšĮ Sveikatai palankus“ rekomendacijas.

Grupių tėvų komitetų nariai buvome pora kartų susitikę, aptarėme maitinimo klausimus ir visi bendrai nusprendėme išbandyti šią naujovę. Tad, kaip ir minėjau, vaikų maitinimą nuo balandžio 1 d. vykdysime vadovaujantis išleista knyga: „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys”.

Tėvelius, besidominčius savo vaikučių mityba, prašau pasidairyti po internetinę svetainę http://sveikataipalankus.lt.   Iškilus klausimams, kreiptis į lopšelio-darželio direktorę ir nepamiršti, kad vaiko įpročiai (taip pat ir maitinimui) pirmiausiai formuojasi šeimoje. Suaugusiųjų mitybos įpročius perima vaikai, būkite jiems sektinu pavyzdžiu.

Pagarbiai,
Direktorė Natalija Raudeliūnienė

„Kiškučių“grupėje vykdomas projektas ,,Tvarkingas aš ir mano drabužėliai“ Projekto tikslas – formuoti tvarkingumo, savarankiškumo įgūdžius rengiantis. Grupėje nuolat vyksta pokalbiai apie tvarkingumą: vaikai mokosi savarankiškai nusirengti, išverčiant rūbelius į gerąją pusę ir pasidėti ant kėdutės, apsirengti, padedant vieni kitiems.

Rodyti daugiau >>>

Vasario mėnesį organizavome respublikinę karpinių parodą ,,Karpiniuose mano Lietuva‘‘ skirtą Lietuvos 100 – čiui paminėti.

Galimybe atsiskleisti kaip kūrybiškai asmenybei su didžiuliu noru ir entuziazmu pasinaudojo dauguma Lietuvos lopšelių darželių ugdytinių, pedagogų, tėvelių ir senelių, kiti bendruomenės nariai. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams.

Rodyti daugiau >>>

Jau daugelį metų Kaišiadorių lopšelio – darželio „Spindulys“ vaikučiams diegiamos mūsų tautos etnokultūrinės vertybės. Todėl ir švenčiame tradicines etnines šventes, kurios padeda prisiminti ir pasidžiaugti tuo, ką šiuolaikinis žmogus kartais „pameta“ laiko tėkmėje.

Rodyti daugiau >>>

Ugdytiniams apie Lietuvos valstybės atkūrimo dieną paaiškinom paprastai. Tai 100-asis Lietuvos gimtadienis. Per įvairias veiklas siekėme skiepyti meilę, pagarbą savo gimtinei, šaliai, savo gimtajam miestui, artimiesiems... O pasveikinti Lietuvą galime gerais darbais, gražiais poelgiais. ,,Kiškučių“ grupės ugdytiniai, kartu su auklėtojomis, surengė meninių darbelių parodėlę ,,Gimtinės spalvos“.

Rodyti daugiau >>>

Viso pasaulio lietuviai su pasididžiavimu švenčia savo šalies nepriklausomybės atkūrimo 100-ąsias metines. Meilė Lietuvai prasideda nuo mamos lopšinės, tvirto tėčio delno, namų slenksčio. Lietuvos gimtadieniui, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų, ruošėsi ir mūsų darželio bendruomenė: puošė aplinką, rengė piešinių ir darbelių parodas, gamino tautinę atributiką.

Rodyti daugiau >>>

Gruodžio 19-20 d. ,,Kiškučių“ gr. vaikučiai susitiko su močiutėmis. Susipažino su Ievutės močiute - Regina, Simono močiute - Dana. Močiutės pasekė ir paskaitė pasaką ,,Katinėlis ir gaidelis“. Vaikai atidžiai klausėsi, šiltai bendravo su močiutėmis, pakvietė kartu pažaisti žaidimą „Sėdi žvirblis ant krantelio“. Vaišinosi močiutės atneštomis vaišėmis, atsidėkodami dovanojo savo mažytėmis rankelėmis sukurtas eglutes. Praleistas laikas kartu dovanojo, daug nuostabių įsimintinų akimirkų.

Rodyti daugiau >>>

Gruodžio 20 d. darželio salėje „Žvirbliukų“ grupės vaikai kartu su V. Giržado progimnazijos mokiniais ir mokytoja Jūrate Šeškevičiene susitiko pavakaroti. Ramumu dvelkianti aplinka, tylus žvakių virpėjimas, vaikų spindinčios akys, paliko neišdildomą įspūdžių kupiną vakarą.

 

Rodyti daugiau >>>

Prasidėjus adventui, gruodžio 5 d.  lopšelio – darželio dirbantieji priėmė garbingus svečius: Kaišiadorių parapijos kleboną mons. Rimvydą Jurkevičių, kuris palaimino mūsų darželį ir Kaišiadorių vyskupijos generalvikarą mons. Algirdą Jurevičių, kuris papasakojo apie palaimintąjį Teofilių Matulionį ir  pristatė savo knygą  „Susipažinkime – esu Teofilius“.

 

 

Rodyti daugiau >>>

Nuo š.m. spalio 1 d. mūsų darželio 5-6 m. vaikai, turintys kalbos sutrikimų, dalyvauja respublikiniame projekte „Žaidimai moko“. Projekto koordinatorė ir vykdytoja mūsų lopšelyje – darželyje -  logopedė metodininkė Birutė Tadarauskienė.

 

Rodyti daugiau >>>


Gruodžio 12 d. ,,Girinukų" grupės ugdytinė Ieva Brazinskaitė dalyvavo Lietuvos vaikų ir jaunimo TV konkurse ,,Dainų dainelė" rajoniniame etape ir tapo laureate. Sausio 26 d. Jonavoje dalyvaus regioniniame etape.

Nenumaldoma laiko tėkmė veja mus į priekį – vėl priartėjome prie didžiųjų metų švenčių. Advento laikotarpis pilnas laukimo, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą. Ta proga, jau trečius metus, rimties ir susikaupimo laikotarpį pradedame popiete su socialiniais partneriais ,,Atsibudęs tyloje Advento, Tu atgimk Jo nuostabioj giesmėj”  (J. Marcinkevičius).

Rodyti daugiau >>>

Tolerancijos diena – tai dar viena diena, kada su vaikučiais kalbame apie gerumą, užuojautą,  norą padėti, paguosti. Visą savaitę darželio vaikučiai kartu su grupių auklėtojomis diskutavo apie tai, kas yra tolerancija, ko, jų manymu, trūksta žmonių santykiuose, kokius netoleruotinus poelgius pastebi kasdieninėje aplinkoje: darželyje, namuose, gatvėje, kieme.

Rodyti daugiau >>>

Lapkričio 6 diena mūsų darželyje vyko Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų rajoninis etapas.

 

Rodyti daugiau >>>

Ruduo – tai metų laikas, kai gamta žėri įvairiausiomis spalvomis, o tėveliai įnirtingai suka galvas, ką originalaus būtų galima pagaminti savo vaikų rudenėlio šventei.

 

Rodyti daugiau >>>

Rugsėjo 15 d. mūsų darželio vaikai prisijungė prie vykusios akcijos ,,Visa Lietuva šoka 2017“.

 

 

Rodyti daugiau >>>

Rugsėjo 1-ios šventė Kaišiadorių lopšelyje-darželyje „Spindulys“. Paprastai, gražiai ir linksmai.​

 

Rodyti daugiau >>>

INFORMACIJA BŪSIMIEMS IR ESAMIEMS LOPŠELIO-DARŽELIO UGDYTINIAMS

Dėl naujai priimtų vaikų lankymo, ugdymo sutarčių pasirašymo ir visos būtinos informacijos prašome kreiptis nuo 2017 m. rugpjūčio 16 d.

Dokumentai, kuriuos reikia atsinešti ateinant į lopšelį-darželį:

  1. Vaiko gimimo liudijimo kopiją (pirmą apsilankymo dieną);
  2. Vaiko sveikatos pažymėjimą forma Nr. 027-1/a;
  3. Dėl kitų būtinų dokumentų informuosime individualiai.

Informacija dėl pažymų

Priėmimo laikas:

Pirmadienį – penktadienį  9.00–15.00 val.
Pietūs 12.00-12.30 val.

Telefonai pasiteiravimui: 8 346 20 234; 8 616 28491

Apie galimybę susipažinti ir pabendrauti su lopšelio-darželio darbuotojais informuosime vėliau.

Laukiame atvykstant!

Priešmokyklinė ,,Girinukų“ grupė, tęsdama savo projektą ,,Kartu su šeima“, balandžio 28 d. apsilankė Justinos mamytės odontologijos kabinete. Naudojant dantų muliažą, gydytoja pamokė mus, kaip taisyklingai valyti dantis, kaip reikia rūpintis burnos higiena. Supažindino su savo darbo prietaisais bei instrumentais, kai kuriuos net leido  išbandyti.

Rodyti daugiau >>>

Gegužės 18 d. ir mūsų darželio vaikai ir pedagogės padovanojo mamytėms, tėveliams, seneliams, tetoms, dėdėms N. Lapinskienės muzikinę pasaką ,,Vasaros spalvų karalystėje“. Gražu ir gera buvo žiūrėti į pasipuošusius vaikučius ir auklėtojas Kaišiadorių kultūros scenoje.

Rodyti daugiau >>>

Nors  pavasario saulė  šykšti savo šypsnių, bet   šiltą ir jaukią popietę „Drugelių“ grupės ugdytiniams padovanojo susitikimas su Paparčių šeimos namų  vaikais. Po pietų miegelio mūsiškiai nesitraukė  nuo  langų - laukė atvykstant savo bendraamžių. Pasirodė jie su pavasariniais sveikinimais, su kvepiančiu obuolių pyragu.

Rodyti daugiau >>>

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama pati gražiausia pavasario šventė -  Šv. Velykos.

,,Spindulio‘‘ darželio pedagogai, ugdytiniai ir tėveliai šventei ruošėsi iš anksto. Dalyvavo parodoje ,,Mano margutis – pats gražiausias“ . Maloniai nustebino parodos dalyvių sumanumas, išradingumas. Saulėtą balandžio 18 d. rytą linksmi, gerai nusiteikę vaikai susirinko lauke švęsti Velykų.

Rodyti daugiau >>>

Saulėtą kovo 28-osios rytą į Kaišiadorių lopšelį darželį „Spindulys“ rinkosi mažieji sportininkai iš Elektrėnų, Rumšiškių, Žiežmarių ugdymo įstaigų. Čia vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Lietuvos mažųjų žaidynės 2017“. Olimpiada prasidėjo iškilmingu komandų žygiavimu ir prisistatymu. Visi šventės dalyviai - jaunieji sportininkai, svečiai, žiūrovai, pajuto olimpinių žaidynių laukimo dvasią, olimpinių vertybių reikšmę, didybę ir prasmę.

Rodyti daugiau >>>

Šių metų kovo 24 dieną Lazdijų raj. Veisiejų kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių  liaudies  kūrybos  atlikėjų – regioninis konkursas „TRAMTATULIS  2017“. 
Konkurso tikslas - skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).

Rodyti daugiau >>>

Minint Žemės dieną, priešmokyklinės „Girinukų“ grupės vaikus aplankė Kaišiadorių r. agentūros vyresnioji specialistė Gražina Štuopienė. Svečias vaikams parodė filmuką aplinkosaugine tematika, o po filmuko aiškiai ir suprantamai, naudojant vaizdines priemones paaiškino kam ir kodėl reikia saugoti gamtą.

Rodyti daugiau >>>

Kovo mėnesio antroji savaitė Kaišiadorių lopšelio-darželio ,,Spindulys“ vaikams ir pedagogėms buvo įtempta. Kovo 9 d. priešmokyklinio ugdymo ,,Girinukų“  grupės ugdytiniai su pedagoge Aldona Kaminskiene ir meninio ugdymo mokytoja Jurgita Jašauskiene dalyvavo rajono švietimo įstaigų, vykdančių priešmokyklinio ugdymo programas, konkurse „Mano gimtinė Lietuva" ir pelnė I vietą.

Rodyti daugiau >>>

Išlydėjome žiemą! Stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą, šėliojome ir žaidėme.

 

Rodyti daugiau >>>

Vasario 16-oji – ypatinga šventė visai Lietuvai, neišskiriant ir pačių mažiausiųjų. Šią Lietuvai svarbią datą paminėjome ir mes.

 

Rodyti daugiau >>>

Niūrios, tamsios dienos. Saulutė gaili šilumos ir šviesos.

Kad mums būtų šviesiau ir jaukiau, su uždegta žvakele darželio seklytėlėje pasitiko Katrynos močiutė Dalia. Ji papasakojo, kad Kalėdų šventė būtų linksma, jos reikia laukti. Šis laikotarpis vadinasi Adventu. Šiuo metu sekamos pasakos, žaidžiami ramesni žaidimai, menamos mįslės. Dalia vaikams pasekė pasaką apie kvailutį.

Rodyti daugiau >>>

​Tamsiais, ilgais žiemos vakarais, dalinamės  Šviesa ir Šiluma. Ji sklinda iš pačių pasigamintų žibintų, iš senelių sekamų pasakų, ji sklinda nuo mūsų dainų, vakarojimų, sklinda nuo atvirukų, kuriuos  sukūrė vaikai kartu su mamytėmis ir močiutėmis, iš  pasigamintų kūčiukų. Ir labiausiai sklinda nuo  laimingų žmonių.

 

Rodyti daugiau >>>

Didžiosiose miestų aikštėse jau įžiebtos eglės. Prasidėjęs ramus advento laikotarpis pažymi didžiųjų švenčių laukimą, kuris neaplenkė ir mūsų lopšelio-darželio. Kaišiadorių lopšelio-darželio „Spindulys“  ,,Žuvyčių“  ir „Ančiukų“ grupių ugdytiniai su nekantrumu laukė išvykos į Rumšiškių liaudies buities muziejaus miestelį. Ypatingu džiaugsmu švytėjo vaikų akys, nes jie žinojo, kad dalyvaus edukaciniame užsiėmime „Šventinių meduolių kepimas ir puošyba“, juk figūriniai meduoliai puošiami būtent kalėdiniu laikotarpiu.

Rodyti daugiau >>>

Lapkričio 23 dieną minint Kaišiadorių savivaldos dieną, lapkričio 21-25 dienomis Savivaldybėje vyko atvirų durų savaitė. Atvirų durų savaitės metu mes, priešmokyklinės ,,Girinukų” grupės vaikai,  lapkričio 24-ąją apsilankėme Kaišiadorių Savivaldybėje, susipažinome su Savivaldybės meru Vyteniu Tomkumi, pabuvojome jo kabinete.

Rodyti daugiau >>>

Kaišiadorių lopšelis-darželis „Spindulys“
Maironio g. 45, Kai6iadorys
Tel. (8 346) 20 235; 20 234
El. p. darzelis.spindulys@kaisiadorys.lt
Įmonės kodas: 190502719