Birželio 10 d. „Saulyčių“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Danute, Rita B., mokytojos padėjėja Asta lankėsi Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje esančioje „Gyvo kalno“ sodyboje. Vaikai džiaugėsi gamta, grožėjosi įvairiais gyvūnais ir įspūdingais paukščiais, trumpam tapo tikrais šeimininkais ir prižiūrėtojais - lesino vištas, antis, šėrė triušius, ožkas, stebėjo arklius su kumeliukais, kalakutus, apžiūrėjo bičių avilį. Vaikai džiaugėsi išvyka, žaidė, pramogavo…

Rodyti daugiau >>>

Birželio 6 d. Kaišiadorių lopšelyje - darželyje „Spindulys“ vyko „Pavasario olimpiada“. Renginyje dalyvavo l/d ugdytiniai, pedagogai bei sportinių užsiėmimų mokytoja – Jolanta Kuktelionienė. Grupių vaikai susirinko į darželio lauko aikštelę pasipuošę spalvingomis sportinėmis aprangomis. Vaikai turėjo įveikti įvairias estafetes bei žaidė smagius sportinius žaidimus. Puikus oras, geros emocijos, apdovanojimai dar labiau sustiprino pakilią visų dalyvių nuotaiką.

Rodyti daugiau >>>

Didžiausia dovana kiekvienam iš mūsų šalia savęs matyti – laimingą vaiką, kuris augtų saugioje aplinkoje. Kaišiadorių lopšelio-darželio “Spindulys” ugdytiniai dalyvavo miesto ir rajono ikimokyklinių įstaigų vaikų piešinių parodoje “Saugi vaikystė”, “Gaisras”. Vaikai, pasitelkę įvairias dailės raiškos priemones, savo mintis ir išgyvenimus, perteikė ant popieriaus lapo, komentavo savo darbus.

Rodyti daugiau >>>

Kai žemė išgyvena patį gražiausią pirmųjų pavasario gėlių žydėjimo metą, švenčiama Tarptautinė šeimos diena, pabrėžiant jos svarbą, būtinumą mūsų gyvenime. Šeima – tai vieta, kur esame laimingi, mylimi, išklausyti. Tai šiltas ir jaukus židinys, prie kurio jaučiame šilumą ir supratimą. O kiek daug sutelpa į šį gražų, širdžiai mielą žodį: mamos lopšinė, geras žodis, paguodžiantis žvilgsnis, palaikymas, nerimas jos akyse, pirmas pabarimas...

Rodyti daugiau >>>

2021 metais balandžio 29 d. įvyko IV–asis respublikos lopšelių-darželių ugdytinių ir bendrojo ugdymo mokyklų 1–4 klasių mokinių dainų festivalis-konkursas „Gamos pėdutės“. Šįkart jis buvo kitoks: virtualus, transliuotas Youtube kanale. Festivalyje-konkurse „Gamos pėdutės“ dalyvavo net 53 dainorėliai iš daugelio Lietuvos miestų ir miestelių. Tai iš Elektrėnų, Alytaus, Klaipėdos, Kauno, Vilniaus, Kėdainių, Panevėžio, Vilkaviškio, Ignalinos, Gargždų, Prienų, Melkio, Kelmės, Švenčionėlių, Šakių, Mažeikių, Jonavos, Utenos, Kaišiadorių ir Šiaulių miesto.

Rodyti daugiau >>>

Jau tapo tradicija prisijungti prie respublikinio projekto “Diena su kamuoliu“, kurio tikslas – netradiciškai paminėti Pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną, skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą.

Šiuo projektu siekiama atkreipti dėmesį į judėjimo svarbą, nes judėjimas - neatskiriama žmogaus raidos sąlyga ir organizuoti jį taip, kad vaikai patirtų judėjimo džiaugsmą.

Rodyti daugiau >>>

Visą savaitę  smagiai buvo švenčiamos vaikų Velykėlės visame darželyje. Buvo sulaukta ir didelio, didelio zuikio, kuris vaikučius pasitiko ateinančius į darželį bei kartu šurmuliavo grupių žaidimų aikštelėse. Vaikai pilni įspūdžių, džiugių emocijų ir geros nuotaikos.

Dėkojame Tėveliams, kurie papuošė darželio pievelę gražiais zuikiais.

Darbo grupė - mokytojos Jurgita, Daiva, Inga, Lionė, Aldona, Kristina, Dalia R.

2021 m. kovo 19-25 dienomis visoje Lietuvoje vyko ,,Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“. Akcijoje dalyvavo ir mūsų darželio ugdytiniai.

Ši veiksmo savaitė skatino visus vaikus ir suaugusiuosius pastebėti patyčias, jas stabdyti, ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią patyčioms, smurtui, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą ir skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio santykius.

Rodyti daugiau >>>

Kovo 21 d. Kaišiadorių lopšelio-darželio ,,Spindulys" ,,Girinukų"  ir ,,Saulyčių" grupės jungėsi į akciją ,,Nenurašau, o palaikau" (Mokytoja Aldona Kaminskienė, Nijolė Stakeliūnaitė, Danutė Liekienė, Jūratė Tomkienė, mokytojų padėjėja Genė Žičiuvienė, meninio ugdymo mokytoja Jurgita Jašauskienė, mokytojų padėjėjos Asta Kuzinevičiūtė, Jūratė Juškienė)

Rodyti daugiau >>>

Kaišiadorių lopšelis - darželis ,,Spindulys"  organizavo tarptautinį ikimokyklinio, pradinio ugdymo įstaigų, vaikų kūrybinių - muzikinių darbų virtualų projektą ,,Tiltas Lietuvai" ,kuris vyko nuo 2021m.vasario 16 d. iki kovo 11 d. Projekte dalyvavo 60 - švietimo ir ugdymo įstaigų, kurios pateikė virš 150 kūrybinių - muzikinių virtualių darbų.

Visi buvo ypatingi, skirti Lietuvos valstybinėms šventėms paminėti.
Dėkojame pedagogams, kurie paruošė ugdytinius.

Darbo grupė

Ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio amžiaus vaikus kviečiame dalyvauti Tarptautiniame  kūrybinių, muzikinių darbų projekte „Tiltas Lietuvai“, skirtame Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai, Lietuvos Nepriklausomybės dienai  paminėti.

Gerb. Tėveliai, blogėjant situacijai darželyje dėl Covid – 19 ligos ir, siekiant sumažinti jos plitimą, dėl Jūsų vaikučių, Jūsų pačių ir įstaigos darbuotojų sveikatos, ugdymas įstaigoje nuo gruodžio 10 iki gruodžio 31 d. imtinai organizuojamas tik nuotoliniu būdu. Tėveliams, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu, bus išduodami nedarbingumo pažymėjimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Pagarbiai, administracija.

Tėvelių žiniai!!!!

Atsižvelgdami į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento 2020-10-26 raštą Nr.(2-13 16.1.17E) 2-86121 „Dėl Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) sustiprintų valdymo priemonių taikymo Kaišiadorių rajone“, kadangi mūsų rajonas yra priskirtas geltonajai zonai, sugriežtiname vaikų priėmimą į lopšelį-darželį:

1. Įėjimas į grupes tik pro skirtus grupėms įėjimus;

2. Vaikus palydime / pasiimame tik iki grupės durų (telefonu informavus mokytojas apie vaikų atvedimą ir pasiėmimą);

3. Nepamirštame laikytis saugos reikalavimų (veidą dengiančios kaukės, rankų dezinfekcija, būriavimasis).

Administracija

Kaišiadorių r. Žiežmarių mokykla-darželis „Vaikystės dvaras“
Projektas „Virtualios ikimokyklinio ugdymo aplinkos formavimo pilotinis modelis“
Projekto įgyvendinimo trukmė: 2019 m. lapkričio mėn. – 2021 m. lapkričio mėn.

Kaišiadorių r. Žiežmarių mokykla – darželis „Vaikystės dvaras“ kartu su partneriais: Kaišiadorių r. Pravieniškių lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“,  Kaišiadorių r. Gudienos mokykla – darželis „Rugelis“,  Kaišiadorių r. lopšelis – darželis „Spindulys“,  Kaišiadorių r. Pakertų lopšelis – darželis, Kaišiadorių r. Žaslių lopšelis – darželis „Žaliasis klevelis“ vykdo projektą iš ES socialinio fondo lėšų.

Mokyklos susijungė į bendrą grupę siejamos bendro tikslo – sukurti inovatyvų virtualaus ikimokyklinio ugdymo aplinkos formavimo modelį kuris pagerins ikimokyklinio ugdymo kokybę Kaišiadorių r. Šis modelis bus paremtas švietimo filosofija STEAM, kuri skatina mokymo procesą organizuoti taip, kad būtų panašus į realų gyvenimą ir orientuotas į šiuo metu paklausias sferas: mokslą, technologijas, inžineriją, matematiką. Kuriamas inovatyvus modelis padarys ugdymo procesą inovatyvesnį , skatinantį iniciatyvas bei talentų ugdymą. Planuojami užsiėmimai, renginiai, mokymai, programos ir kitos veiklos projekte bus netradicinės, įtraukiančios visą mokyklų bendruomenę ir skatinančios tobulėti tiek vaikus, tiek pedagogus.

Ruduo – pats spalvingiausias ir dosniausias metų laikas: pasidabino neregėto grožio rūbais, išmargino savo apdarą įvairiausiais rudų, raudonų, žalių, geltonų spalvų atspalviais. Akys raibsta nuo ryškumo... Aruodai  pilni rudens gėrybių, o lauke gamtinės medžiagos tiek daug, nors vežimu vežk...

 

 

 


Rodyti daugiau >>>

Šiemet ruduo ypatingai gražus ir šiltas. Spalio 12- 16 dienomis mūsų darželyje vyko kūrybinė- šventinė savaitė "Rudens mozaika". Visi tam ruošėsi kantriai ir dėmesingai: rinko, nešėsi į grupes miško, sodo, daržo gėrybes, kurios pavirto nuostabiais kūriniais. Darželio kiemas nusidažė įvairiausiomis spalvomis, vaikai su mokytojomis kūrė įspūdingas mandalas ir kompozicijas iš rudens gėrybių. Vaikai stengėsi, buvo kantrūs, sumanūs ir atidūs, komponavo gėles, bėrė žirnius, riešutus, avižas; dėliojo kankorėžius, kaštonus, giles, obuolius, moliūgus, arbūzus, cukinijas, paprikas, kukurūzus ir kt.

Rodyti daugiau >>>

Ruduo... Nuo medžių palengva, lyg bijodami užsigauti, lėtai krenta dideli ir maži, geltoni ir rusvi, margaspalviai medžių lapai. Kartais į žemę pokšteli koks kaštonas, o viršum medžių, ilgomis virtinėmis krykšdami, išskrenda paukščiai. Jau įpusėjo auksaspalvis rudenėlis, turtingas gausybe įvairiausių dovanų ir širdžiai mielų spalvų. Visi darbai laukuose, daržuose ir soduose nudirbti – aruodai pilni gėrybių, o pintinės – vaisių.

Rodyti daugiau >>>

Atšalus orams, padažnėja sergamumas peršalimo ligomis ir gripu. Peršalimo ligų priežastis dažniausiai būna virusai, kurių yra daugybė (pvz., vien slogą dažniausiai sukeliančio rinoviruso yra per 100 potipių), todėl ir simptomai gali būti įvairūs. Tačiau trys pagrindiniai peršalimo simptomai žinomi visiems – tai karščiavimas, sloga ir kosulys. Ką daryti, jei vieną rytą atsibudęs jaučiate, kad nosis užgulta, akys ašaroja, o gerklę peršti? Kaip atskirti – peršalote ar jau susirgote gripu? Tiek peršalimas, tiek gripas – tai ligos, kurias sukelia virusai. Ir nors tie virusai yra skirtingi - simptomai, kurie pasireiškia pasigavus gripo ar peršalimo virusą, panašūs. Tai padidėjusi kūno temperatūra, sloga, kosulys, gerklės, raumenų skausmai, kt. Jeigu simptomai panašūs, kaip tuomet suprasti – susirgote gripu ar peršalote? O gal tai šių dienų aktualija - COVID-19?

Kaip sumažinti šių ligų susirgimo riziką? Tiek peršalimo, tiek gripo, tiek ir COVID-19 sukėlėjas yra virusas. Taigi tai yra užkrečiamosios ligos, kurios plinta oro-lašeliniu būdu. Todėl, nenorėdami susirgti, venkite kontaktų su sergančiaisiais – nesilankykite masinio susibūrimo vietose, paisykite elementarių higienos priemonių – dažniau plaukite rankas, vėdinkite patalpas. Venkite streso - jis yra pagrindinis bendro organizmo atsparumo silpnintojas. Stenkitės būti atlaidesni vieni kitiems. Vartokite pakankamai vandens, nes su vandeniu iš organizmo pasišalina įvairios toksinės medžiagos. Valgykite kuo įvairesnį ir natūralesnį maistą, kad organizmas gautų pakankamai įvairų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Žinoma, kad virusai labiau kimba prie nusilpusio organizmo. Todėl grūdinimasis didina tikimybę rečiau sirgti. Apsipylimas šaltu vandeniu, pakankamas buvimas gryname ore, mankšta ar paprasčiausias pasivaikščiojimas – tai visiems žinomos, tačiau nelabai populiarios priemonės. Tik nepamirškite - grūdinimasis turi teikti malonumą.

Visada išlikite pozityvūs - teigiamos mintys, juokas gerina savijautą ir stiprina bendrą organizmo atsparumą.

Visuomenės sveikatos specialistė
Audronė Petraškienė

Jūsų žiniai apie viešojo informavimo priemonėse NVSC paskelbtą informaciją dėl veiksmų, nustačius COVID -19 ugdymo įstaigose: https://www.lrytas.lt/tevams/tevyste/2020/09/16/news/isaiskino-kaip-reikia-elgtis-nustacius-covid-19-ligos-atveji-ugdymo-istaigoje-16357469/

DĖL NEMOKAMO MAITINIMO PRIEŠMOKYKLINUKAMS

Visi mokiniai, kurie nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, turi teisę į nemokamus pietus mokykloje, įskaitant darželius, nevertinant pajamų. Mokinių, kurie mokysis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, tėveliai iki rugpjūčio 31 d. turi kreiptis į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (Katedros g. 4), telefonas pasiteiravimui 8 618 65390, arba pagal deklaruotą gyvenamą vietą seniūnijose.  Jūs turėsite užpildyti Prašymo-paraiškos gauti mokinių nemokamą maitinimą nevertinant pajamų SP-11 (A) formą. Prašymus galima pateikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą www.spis.lt

Administracija

Rugpjūčio 10 dienos rytą l/d „Spindulys“ „Drugelių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių vaikai (4 metai) keliavo į Kaišiadorių kultūros centrą. Ten įvyko parodos „Spalvų žaismas ir jų akordai“ pristatymas (daugiau apie projektą „Spalvų žaismas ir jų akordai“ skaitykite Kaišiadorių kultūros centro Facebook'o puslapyje). Parodos sumanytoja, kultūros centro dailės būrelio vadovė NIJOLĖ KRIUGŽDAITĖ, nustebino ne tik vaikučius, bet ir svečius. Seimo narė LAIMUTĖ MATKEVIČIENĖ dėkojo NIJOLEI KRIUGŽDAITEI už originalias idėjas, už parodą, „kuri ir šildo, ir puošia, o kartu padaro mus geresniais, sveikesniais...“

Rodyti daugiau >>>

Tėvų(globėjų) dėmesiui!

Vyriausybės sprendimu grįžta privalomas kaukių dėvėjimas viešose uždarose vietose.
Prašome nuo rugpjūčio 3 dienos, palydint vaikus į darželį, dėvėti kaukę ar kitas nosį ir burną dengiančias priemones.

Saulėtą ir gražų birželio 12 dienos rytą , priešmokyklinės ,,Girinukų“ grupės vaikai su savo mokytojomis, išvyko į edukacinę kelionę  - Alpakų ūkį.

Mus pasitiko sodybos šeimininkė, kuri žaismingai pateikdama klausimus,, stengėsi užmegzti kuo šiltesnį santykį su vaikais, juos sudominti pasakojimu apie alpakų kilmę, jų atsiradimą  Lietuvoje, jų tarpusavio bendravimą, priežiūrą, teikiamą naudą, jų ypatingumą.

Rodyti daugiau >>>

Ugdytiniai visą savaitę atliko įvairiausius darbus: pasivaikščiojimo metu, iš įvairių gėlių žiedelių, lapelių, šakelių ar akmenukų, dėliojo žodį MAMA.  Iš pievoje rastų gėlyčių darė puokštę mamytei. Mokėsi eilėraščių, dainelių apie mamą, džiugino jas padėdami kasdieniniuose darbuose.

Rodyti daugiau >>>

Informuojame, kad projektas Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-02-0041 „Virtualios ikimokyklinio ugdymo aplinkos formavimo pilotinis modelis“ turi naują partnerį - Visagino vaikų lopšelis - darželis „Auksinis raktelis“ tapo besitobulinančia įstaiga. Dėl struktūrinių pokyčių buvęs partneris Kaišiadorių r. Pakertų lopšelis-darželis prijungtas prie Kaišiadorių r. Žiežmarių mokyklos darželio „Vaikystės dvaras“.

Rodyti daugiau >>>

Dėl vaikų lankymo ikimokyklinio ugdymo grupes vasaros laikotarpiu

Ugdytinių tėveliai, kurių vaikai vasaros laikotarpiu planuoja lankyti ikimokyklinio ugdymo grupes, prašau, pateikite prašymus ir pažymas iš darboviečių, patvirtinančias, kad tuo laikotarpiu abiems tėvams atostogos nėra suteikiamos (Švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinį bei priešmokyklinį ugdymą, darbo organizavimo vasaros laikotarpiu tvarkos aprašo, patvirtinto Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2019-04-26, įsakymas Nr. V1E-389  10.; 10.1.;  12 punktai). Pažymas su prašymais siųsti lopšelio-darželio ,,Spindulys" direktoriui el. paštu .darzelis.spindulys@kaisiadorys.lt iki gegės 25 d.

Kviečiame eksperimentuoti Smile

Šiaulių universiteto edukologijos mokslininkių komanda pristato unikalų  edukacinį projektą Lietuvoje pedagogams, vaikams ir jų tėvams – edukacinių vaizdo siužetų ciklą „STEAMuko eksperimentai“ (https://www.youtube.com/watch?v=ogLDEEsqp2c&list=PLI7_ml-hToMPyBuQFQDoiJzhYbGTv0I9G&index=1) .

Metodinės priemonės „STEAMuko kelionė rudenėliu“ pagrindu sukurtuose mokomuosiuose siužetuose – chemijos, fizikos ir inžinerijos  eksperimentai su komentarais ir kūrybiškai pateikiamais moksliniais paaiškinimais.

Edukaciniai vaizdo siužetai „STEAMuko eksperimentai“ YOUTUBE kanale:

VISOS edukacinės laidos čia - https://www.youtube.com/playlist?list=PLI7_ml-hToMPyBuQFQDoiJzhYbGTv0I9G

Daugiau informacijos apie projektą –http://www.su.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=22203:edukacin%C4%97s-laidel%C4%97s-%E2%80%9Esteamuko-eksperimentai%E2%80%9C-%E2%80%93-k%C5%ABrybinis-vaik%C5%B3-ugdymas-namuose&catid=761&Itemid=5521&lang=lt

Įdomaus laiko tyrinėjant mokslą!

Mums sekasi puikiai! Iš tiesų norime pasidžiaugti, kad labai greitai sugebėjome prisitaikyti prie nuotolinio mokymosi  iššūkio,  teikiant ugdytiniams ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.  Tiek mokytojai, tiek mokiniui pagalbos specialistai informaciją teikia el. dienyne „Mūsų darželis“, elektroniniu paštu, telefonu, uždarose facebook grupėse.  Aptarti kaip sekasi, su kokiais sunkumais ar problemomis susiduriame ir, kaip jas įveikti,  administracija ir pedagogai,  į pagalbą pasitelkę Zoom platformą, vaizdo diskusijos metu visa tai aptaria kiekvienos savaitės pabaigoje.

Rodyti daugiau >>>

Karantino metu, derinant darbą iš namų, vaikų priežiūrą ar jų nuotolinį mokymąsi ir buities rūpesčius, visiems tėvams kyla kur kas daugiau įtampos bei klausimų nei įprastai. Labai svarbu, kad  šiuo sudėtingu laikotarpiu tėvai žinotų, kad nemokamos psichologinės pagalbos gali sulaukti, paskambinę į „Tėvų liniją" www.tevulinija.lt

Tėvelių žiniai dėl mokesčio už lopšelį-darželį karantino laikotarpiu.

Informuojame, jog mokestis už lopšelį-darželį karantino metu nebus mokamas.

Šiuo metu pagal galiojančius dokumentus (Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2015-10-29 sprendimo Nr. V17-419 „Dėl atlyginimo už vaiko išlaikymą Kaišiadorių rajono savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, nustatymo ir atlyginimo už vaiko išlaikymą Kaišiadorių rajono savivaldybės švietimo įstaigose, įgyvendinančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ II skyriaus 7 punktas (atlyginimą vaiko, ugdomo pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, ugdymo reikmėms tenkinti, edukacinėms erdvėms įrengti ir atnaujinti bei aplinkai išlaikyti moka visi tėvai (globėjai) už kiekvieną mėnesį, nepriklausomai nuo to, kiek dienų vaikas lankė, išskyrus vaikus, kuriems Savivaldybės  administracijos direktoriaus įsakymu paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas. Laikino įstaigos uždarymo vasaros laikotarpiui ar remonto darbams metu atlyginimas ugdymo reikmėms tenkinti, edukacinėms erdvėms įrengti ir atnaujinti bei aplinkai išlaikyti nemokamas). Šis punktas Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sprendimu bus pakeistas.

Pagarbiai,
Direktorė N.Raudeliūnienė

Kaišiadorių lopšelis-darželis „Spindulys“
Maironio g. 45, Kaišiadorys
Tel. 8-656 37 761; 8-636 73 476
El. p. kaisiadorys.spindulys@gmail.com
Įmonės kodas: 190502719