Kaišiadorių lopšelio-darželio „Spindulys“ „Žuvyčių“ grupės vakarojimas su tėveliais „Duonutė ant mūsų stalo“

Kai aš buvau mažytė,
Man sakydavo mamytė -
Duona valgyt tie galės
Kurie dirbti netingės.
Aš viską dirbsiu, ką tik mokėsiu,
Per visa savo dienelę šviesią.
Tegul tik juokias juoda riekelė,
Tegul tik juokias juoda duonelė.

Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent po riekelę duonos. Ima į ranką, kanda kąsnelį ir kramto, žino, kad kasdieninė duona - ŠVENTA DUONA.

Norėdamos suteikti žinių mažiesiems apie kasdieninį mūsų maistą-duonutę, nutarėme lopšelio-darželio "Spindulys" žuvyčių grupės ugdymo procesą įtraukti temą "Duonutė ant mūsų stalo". Dvi savaites grupės ugdytiniai su pedagogėmis Lina Jakštiene, Laima Bušeikaite ir auklėtojų padėjėja Neringa Šalkauskiene mokėsi gerbti duonelę, prisiminė senolių išmintį. Į grąžią ir nuotaikingą duonutės šventę grupės pedagogės su ugdytiniais pakvietė tėvelius, broliukus, sesutes ir senelius. Vaikai ne tik dainavo (muzikos vadovė Jurgita Jašauskienė) žaidė, bet ir šokiu parodė duonutės kelią: sėjo, pjovė, kūlė, malė rugelius. O kai jau iš malūno parsivežė miltus, užminkė tešlą į didelį duonos kubilą. Vaikai su tėveliais darė kepalėlius, juos dėjo į pečių. O kai duonutė kepė, klausėsi nepabaigtų patarlių. Patarles turėjo pabaigti tėveliai. Iš krosnies skaniai kvepėjo duonutė, visi nekantriai laukėme jos.

Pagaliau. Duonelė ant mūsų rankų. Kiekvienas galėjome paragauti, sunkiu darbu, iškeptą duonos riekelę. Iš šventės visi išėjo džiaugsmingai nusiteikę, pasivaišinę duona su medumi ir negalėjo nustoti dalintis įspūdžiais.

,,Žuvyčių" grupės pedagogė Lina Jakštienė,
meninio ugdymo mokytoja Jurgita Jašauskienė