Nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“

Rugsėjo 14d. Kaišiadorių l/d „Spindulys“ vaikų tyrinėjimų  kambaryje šurmuliavo ugdytinių balsai. Nekantraudami visi laukėme Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus, etnologo ir gamtos mokslų daktaro Liberto Klimkos.

Pasak profesoriaus vaikų smalsumą reikia ugdyti, todėl jau keli metai organizuojamas nacionalinis mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Šiais metais į šį „Erdvėlaivį“ įlipome ir mes. Mažieji tyrinėtojai sužinojo, kodėl vasaros dienos ilgos, o žiemos-trumpos. Kaip ir kodėl keičiasi mėnulis, kokios būna šventės, kokios ir kaip atrodo saulės sistemos planetos, ar mėnulių yra vienas. Buvo labai  įdomu, po renginio vaikai dar ilgai dalinosi įspūdžiais.

Etnokultūros vertybės šiandien-tai paskaita kurią Libertas Klimka vedė pedagogams ir ugdytinių tėvams. Paskaita iliustruojama konkrečiais gamtos, kultūros paminklų ir gyvosios tradicijos pavyzdžiais, pabrėžiančiais mūsų krašto išskirtinumą ir patrauklumą. Tautinę savimonę pagrindinai formuoja trys sandai: gimtoji kalba, istorinė atmintis ir gyvoji etninės kultūros tradicija, ko profesorius mums ir palinkėjo ugdant jaunąją kartą.

Vaikų (,,Girinukų“ grupės) mintys po susitikimo su etnologu Libertu Klimka

Luknė: ,,mačiau mūsų Žemę, Saturną. Patiko Paukščių takas“

Aivaras: ,,mačiau Saulę, Mėnulį, Jupiterį, Žvaigždes, mūsų Žemę, dar sprogstančias žvaigždes ir kai jos atsiskiria“

Mėja: ,,aš mačiau Saulę, mūsų Žemę, mačiau Jupiterį ir sprogstančias žvaigždes“