Nušvieski, žvakele, Kalėdoms kelią

Niūrios, tamsios dienos. Saulutė gaili šilumos ir šviesos.

Kad mums būtų šviesiau ir jaukiau, su uždegta žvakele darželio seklytėlėje pasitiko Katrynos močiutė Dalia. Ji papasakojo, kad Kalėdų šventė būtų linksma, jos reikia laukti. Šis laikotarpis vadinasi Adventu. Šiuo metu sekamos pasakos, žaidžiami ramesni žaidimai, menamos mįslės. Dalia vaikams pasekė pasaką apie kvailutį. Vaikų laukė ypatinga užduotis: sumaišytus žirnius ir pupas atskirti į atskirus indelius. O tai dirbo pirštukai! Po sunkaus darbelio  buvo pavaišinti moliūgu saldainiais. Buvo gera būti kartu, sėdėti rateliu, jausti draugo petį.

Pavaduotojos Sigitos iniciatyva, šeimos buvo pakviestos įsijungti į darželio tradicija tapusia Kalėdinio žibinto kūrimą. Kokių gražių žibintų pagamino mūsų grupės tėveliai. Paslaptingą Advento vakarą, kai už langų tvyrojo tamsa, darželio galerijoje suspindo švieselės. Mes pasidžiaugėme žvakelių skledžiama šiluma, susikibę už rankų sugiedojome meninio ugdymo mokytojos Jurgitos išmokytą giesmelę „Gražus ir geras šis vakaras”.

Nuoširdžią šypseną, pabuvimą kartu, padovanojo Rapolo  mamytė Inesa, kartu su vaikais, sudėjusi Adventinį vainiką. Mes visi, susėdę ratu,  nuo Inesos uždegtos žvakelės nutiesėme saulės spindulėlį draugui. Šį ratą papuošėme eglių šakelėmis. O kaip išsiskleidė kankorėžiai, atnešti į šilumą ir prisiglaudę  prie eglių šakelių.  Vainiką padabinome obuoliais (gyvybės simbolis), blizgančiais auksu žaisliukais (turto, džiaugsmo simbolis). Mamytė vaikams padovanojo šventą paveikslėlį su gimusiu kūdikėliu ir papasakojo  kur  ir kodėl gimė  kūdikėlis Jėzus. Susikibę rankomis, pasidžiaugėme kartu sukurtu Adventiniu vainiku ir žvakelių sklindančia šviesa, nušviečiančią Kalėdoms kelią.

O čia jau ir Kalėdų Senelis pas mus! Ne bet kas, pats Kapitonas Flintas  su savo karieta jį mums atvežė. Kaip gerai, kad Advento žvakelė degė ryškiai...

„Drugelių“ grupės vyr. auklėtojos Irena ir Janina