Rid rid rid margi margučiai

Rid rid rid margi margučiai,
O čia čia maži vaikučiai –
Jei margučiai neriedės,
Ir vaikučiai nedidės!

Kasmet, atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama pati gražiausia pavasario šventė -  Šv. Velykos.

,,Spindulio‘‘ darželio pedagogai, ugdytiniai ir tėveliai šventei ruošėsi iš anksto. Dalyvavo parodoje ,,Mano margutis – pats gražiausias“ . Maloniai nustebino parodos dalyvių sumanumas, išradingumas. Saulėtą balandžio 18 d. rytą linksmi, gerai nusiteikę vaikai susirinko lauke švęsti Velykų. Pasveikinti su švente atvyko Velykų bobutė (auklėtoja Irena Druskienė). Ją atlydėjo kiškelis (auklėtoja Daiva Keturkienė), padėdamas stumti vežimaitį. Kiškelis papasakojo vaikams, kaip miške, atsisėdęs ant kelmelio, margino kiaušinius, kokiomis spalvomis, ką reiškia margučių spalvos. Ugdytiniai deklamavo eilėraščius, šoko ratelius.

Šiais metais dalyvavome respublikiniame ,,Naisių vasaros“ organizuojamame konkurse „Vaikų velykėlės 2017“. Ant paruošto Didžiojo margučio muliažo ugdytiniai dėliojo, klijavo padarytas dekoracijas. Vyko malonus, kūrybiškas procesas, o jo rezultatas – puikiai praleistas laikas, bei nuostabiai išpuoštas Didysis margutis, kuris virto ką tik atbudusios gamtos simboliu. Tikimės, kad mūsų Didysis margutis bus pripažintas gražiausiu, išradingiausiu, bei originaliausiu.

Velykų bobutė ir kiškelis nepaliko vaikų be dovanų: kievienam įteikė DVD diską su muzikiniu spektakliu ,,Melagių pilis“ (,, Naisių vasaros“ organizatorių dovana)  ir po saldų „ kiškio“ pyragą.

O kokia šventė be margučių ridenimo? Visiems buvo labai smagu !!!

Auklėtoja Roma Gerčienė