SAVAITĖ BE PATYČIŲ „Draugas draugui“

2018m. kovo 19–23 dienomis Kaišiadorių miesto lopšelis-darželis „Spindulys“ prisidėjo prie „Vaikų linijos“ pradėtos akcijos „Savaitė be patyčių“, kuri tapo tradicine. Jau kelerius metus  iš eilės skatinome mažylius, ir suaugusiuosius užkirsti kelią patyčioms ir kartu siekti, kad visuomenėje būtų daugiau pagarbaus ir draugiško bendravimo. Visą savaitę darželyje buvo gvildenamos draugystės, bendravimo temos, atliekamos užduotys. Vaikai įgijo pozityvių bendravimo ir problemų sprendimo gebėjimų, pagerėjo emocinė vaiko savijauta, vaikų, suaugusiųjų tarpusavio santykiai tapo draugiškesni. Vaikai patyrė daug įvairių emocijų, jie tapo supratingesni, išmoko susitarti, atsiprašyti. Suprato, kad negalima skriausti draugo – kaip tik daug svarbiau jį saugoti; kad geras žodis gydo, o blogas žeidžia.  Nagrinėdami draugystės ir bendravimo temas, vaikai sužinojo apie patyčias, taip pat draugystės, tolerancijos svarbą. Atlikdami kūrybines užduotis visi dirbo ir individualiai, ir bendrai: dalinosi priemonėmis, padėjo vienas kitam, džiaugėsi sukurtu darbo rezultatu.