Sveikos šypsenos pažadas

Rugsėjo mėnesį visiems Lietuvos pirmokams buvo įteikti plakatų ir lipdukų komplektai, skatinantys rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantis – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Tokią akciją inicijavo Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos Respublikos odontologų rūmai.

Gydytojų odontologų teigimu, daugeliui mokinių trūksta burnos higienos įgūdžių. Tėveliai turėtų atkreipti dėmesį ir padėti vaikams išsiugdyti įpročius reguliariai valytis dantis, periodiškai apsilankyti pas gydytoją odontologą.

Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus, remdamasis epidemiologinių tyrimų duomenimis, akcentavo, kad  2016 m. Lietuvoje dantų ėduonies paplitimas tarp 12 metų vaikų siekė 85 proc., tarp 6 metų vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas – net 82 proc. (palyginimui: Norvegijoje – tik 5 proc.). Vertinant pagal šiuos burnos sveikatą atspindinčius rodiklius mūsų šalies ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai smarkiai atsilieka nuo kitų Europos Sąjungos šalių bendraamžių

Kaišiadorių lopšelio darželio "Spindulys" priešmokyklinės „Girinukų“  grupės ugdytiniams buvo pravestas ugdymo valandėlių ciklas "Kaip mylėti dantukus?".  Taip pat buvo atspausdinti plakatai "Sveikos šypsenos pažadas". Visą mėnesį vaikai spalvino po vieną dantuką, išsivalius ryte ir vakare. Pamokėlių metu vaikai žiūrėjo filmukus "Daktaro Triušio kelionė po pasaulį", "Dantų šepetukų karalienė", mokėsi valyti dantukus, naudojantis dantų muliažu, diskutavo apie maisto svarbą dantukų sveikatai. Sausio 28 dieną buvo baigiamoji šio ciklo pamoka. Vaikai dar kartą prisiminė tai ką išmoko. O pamokos pabaigoje visi gavo "Sveikos šypsenos pažado diplomus" - tai kaip pažadas sau ir visiems savo grupės vaikams, kad nuo šiol savo dantukais jie dar labiau  rūpinsis.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokyklose
Audronė Petraškienė