Traukia laikas spalvų dainą –
Rudenėlis čion ateina...
Dėdė derlius skuba, neša
Su gėrybėm džiaugsmo lašą,
Tapdamas tikru draugu,
Kad tik būtų mums smagu...

Nuo medžių palengva, lyg bijodami užsigauti, lėtai krenta dideli ir maži auksaspalviai lapai. Kartais į žemę pokšteli koks kaštonas, o viršum medžių, virtinėmis ilgesingai krykšdami, išskrenda paukščiai. Ruduo – tai ne tik puikių akimirkų, gamtos pažinimo, bet ir derliaus nuėmimo metas. Margaspalvių lapų gausa praneša, kad atėjo laikas pasidžiaugti nudirbtais darbais, bei surinktomis rudens gėrybėmis.

Daržo ir sodo gėrybės patogiai įsitaisė rūsiuose, na, o pačios linksmiausios atkeliavo į darželio  rudens gėrybių parodėlę. Tėveliai su vaikais, pedagogės, kūrė kompozicijas. Kiekviena daržovė pavirto netikėtu, nuostabiu, kūrybišku, nuotaikingu darbeliu: pagranduku, ežiuku, kiškių šeimyna, gyvatėle, pasakos ar filmuko veikėju.

Darželio kieme skamba muzika. Nesunku suprasti, kad ši diena neeilinė. Vyks renginys ,,Valgom košę, atsilošę!“ Šio renginio idėjos autorė – mokytoja Inga. O ir pati gamta padovanojo tokią gražią ir saulėtą popietę. Klega linksmi vaikai, gerai nusiteikę tėveliai, sesės, broliai, seneliai.

Prasideda šventė. Vedančiosios – Lionė ir Inga pasveikina su nuostabiu rudeniu ir pakviečia visus   į nuotaikingą mankštą, kartu su trenere Gina.

O štai pasirodo daržovės ir prisistato: kopūstas, agurkas, morka, svogūnas, pomidoras, moliūgas. Netrukus šventės vedančiosios pakviečia visus valgyti daržovių troškinį, kurį išvirė lauko virtuvės šefas Antanas Morkūnas.

O koks košės skanumėlis! Visi valgė ir pakartoti prašė. Valgykime daržoves! Būkime sveiki, stiprūs ir laimingi!

Roma Gerčienė
Darbo grupė